Skip to main content

Trendyol Barkod Oluşturma ile pazar yerinin en güçlü ismi olan Trendyolda satış yapabilmeniz için satışını yaptığınız ürünlerinizin mutlaka Barkod Numarasının olması gerekmektedir.

Barkod Numarası Nedir?

Bir Firmanın her türlü ticari ürününün üzerine konulabilen, o ürün ile ilgili stok, fiyat gibi bilgileri içeren, değişen genişlikte çubuklar biçiminde, elektronik tarayıcıyla ürünü okuyup tanımlayabilen ve okuyabilen simgelerdir.

barkod tescili

Ürün Barkod Numarası Ne için Kullanılır?

Firmaların üretmiş oldukları ürünlerini toptan ve perakende satış noktasında ya da pazaryeri uygulamalarında satmak isteyen firmaların GS1 Barkod başvurusu yapması gerekmektedir. Barkod başvurunuz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz iletişim için ; iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Trendyol Barkod Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

Trendyol’da ürün satmak için bir mağaza açtığınızda ve ürünlerinizi satmak için ürün ekleme sayfasına girdiğinizde önemli noktalardan biri Trendyol için barkod bulma ve barkod oluşturma işlemidir.

Trendyol üzerinden satışını yaptığınız her ürünün bir barkod numarası olmak zorundadır. Bu barkod ürünün kimlik numarası ürün ID’si niteliğindedir. Trendyolda ürünlerinize barkod numaralarını tanımlamanız için öncelikle firmanıza ait yasal barkod numaralarınızı edinmeniz gerekmektedir.

Trendyol Barkod Oluşturmak İçin ;

Trendyol da mevcut olmayan yeni bir ürün yükleyecekseniz, kendinizin ürettiği ya da sitede olmayan bir başka ürünü sayfanıza eklemek istiyorsanız ürününüze ait tüm dünyada geçerliliği olan Gs1 Barkod Numarası (GTIN 13 Numarası) başvurusunda bulunmanız gerekir. GS1 Türkiye üzerinden alınan barkodlarınızı satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra barkodlarınızı ürünlerinize tanımlayıp tanımladığınız barkodlarınızı Trendyol barkod numarası alanına ekleyebilirsiniz.

Trendyolda Barkod Numarası Başvuru ve talepleriniz için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilir detaylı ücretsiz bilgi edinebilirsiniz 🙂