Skip to main content
GLN Numarası

GLN Numarası Gerekli Evraklar

GLN Numarası Gerekli Evraklar Nelerdir? Sorunuzu öncelikle Küresel Lokasyon Numarası (Global Location Number) kelimesinin açıklayarak ilerleyelim. GLN Numarası (Küresel Lokasyon Numarası) kelimelerinin baş harflerinden oluşan GLN, lokasyonların bilgi sistemlerindeki veritabanlarında tutulan tanımlayıcı bilgilerine ulaşmak için erişim anahtarı olarak kullanılır. Bilgi sistemlerinde GS1 Türkiye üzerinden GLN’in kullanılması ile veritabanlarında bir yere ilişkin bilgilere (Örneğin: firmanın yasal adresi, posta adresi, teslimat adresi, telefon numarası vb.) erişilir. GLN Numarası talepleriniz için firmanıza ait aşağıda istenilen evrakları tamamlamanız gerekmektedir, bunun akabinde GLN Numarası müracaatınız yapılabilmektedir.

GLN Numarası için aşağıda istenilen evrakların tarafımıza taranarak e-posta yolu ile ulaştırılması durumunda Barkod Numaranız maksimum 1 Hafta içerisinde GLN Numaranız teslim edilmektedir.

 

GLN numarası almak için gerekli evraklar nelerdir

 

GLN Numarası Gerekli Evraklar Neler?

• GLN Numarası Başvuru Formu (Barkodexpress tarafından temin edilmelidir.)

• Noter Onaylı Barkod GS1 Taahhütnamesi (Firmamızdan temin edilmelidir.)
GS1 Sistemi tarafından zorunlu tutulan noterde onaylatılan resmi belgedir. Notere onaylatılan taahhütnamenin asıl nüshası verilecek diğer evraklarla birlikte tarafımıza kargo edilmelidir.

• Firmanıza Ait Faaliyet Belgesi (Ticaret Oda Kayıt Belgesi)
Firmanızın Ticaret Odası veya Esnaf Sanatkarlar Odasına kayıtlı olduğunu gösterir resmi belgedir. Faaliyet belgenize imzalı ya da ıslak imzalı olarak asıl nüshasının tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

• Firmanıza ait Yıllık Gelir Beyannamesi (Mali Müşaviriniz Tarafından Kaşe/İmzalı Olması Gerekmektedir.)
Barkod başvurusu yapacak firmanın başvuru yaptığı yıldan bir önceki yıla ait toplam cirosunu gösteren belgedir. Son 3 Ay içerisinde kurulan ya da yeni kurulan firmalardan gelir tablosu yerine Firma Ticaret Sicili Gazetesi (Ticaret Sicil Kaydı) istenir.

• GLN Numarası Ücretinin Ödendiğini Gösterir Banka Dekontu
Kurum tarafından belirlenen ücretin tarafımızca verilecek resmi kurumlara yatırılması gerekmektedir. İlgili Dekont üzerinde kurum tarafından başvurunuza özel düzenlenen başvuru numaranızı ödeme açıklama kısmında belirtmeniz gerekmektedir.

GLN Numarası (Küresel Lokasyon Numarası) başvuru evraklarının doldurulması ve tamamlanması ile ilgili Barkodexpress uzmanlarımızdan ücretsiz ön bilgi alarak işlemlerinizin doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Ücretsiz ön bilgi ve danışmanlık hizmetlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.