Skip to main content
GLN Numarası

GLN Numarası Nereden Alınır?

GLN Numarası Nereden Alınır? GLN Küresel Lokasyon Numarası (Global Location Number) kelimelerinin baş harflerinden oluşan GLN, lokasyonların bilgi sistemlerindeki veritabanlarında tutulan tanımlayıcı bilgilerine ulaşmak için erişim anahtarı olarak kullanılır. Bilgi sistemlerinde GS1 GLN’in kullanılması ile veritabanlarında bir yere ilişkin bilgilere (Örneğin: firmanın yasal adresi, posta adresi, teslimat adresi, telefon numarası vb.) erişilir.

GLN Numarası, bir iş ortamındaki ya da kurum içindeki Yasal, Fonksiyonel ya da Fiziksel yerleşim yerlerini belirtir.

GLN Numarası (Küresel Lokasyon Numarası) Nereden Alınır ?

Üye olmak için gerekli başvuru belgeleri ve ücret bilgilerini tarafımızla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Barkod Sistemine geçilmesinde ilk adım GS1 firma öneki alınması zorunluluğudur. GS1 Barkod Sistemi ile firmanıza özel tahsis edilen “firma öneki”, ürünleriniz için belirlediğiniz “Ürün Barkod ve GLN Numarası” ve sistem tarafından hesaplanan “kontrol basamağının birleşimiyle her yeni ürün çeşidi için ayrı ayrı olarak Barkod Numarası ve GLN Numarası oluşturulur.

 

barkod numarası

GS1 Sistem Başvurunuz tarafımızca en hızlı şekilde tamamlanarak GLN Numaralarınız teslim edilmektedir, sistem üzerinden GLN Numarası oluşturma ile ilgili süreçte tarafımızca ücretsiz olarak destek verilmektedir. GLN Numarası Başvuru işlemleriniz için danışmanlarımızdan ücretsiz ön bilgi alabilirsiniz, buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.