Skip to main content
Barkod Numarası

Barkod Numarası Almak İçin Gerekli Evraklar

Barkod Numarası Almak için Gerekli Evraklar Nelerdir? Barkod Numarası e-ticaret satışlarınızda, ürün stoklarınızda ve kargo gönderilerinizde almanız gereken ürüne özel olarak düzenlenen resmi numara dizinidir. Barkod talepleriniz için firmanıza ait istenilen evrakları tamamlamanız gerekmektedir, bunun akabinde barkod müracaatınız yapılabilmektedir. GS1 Türkiye Barkod başvuru evraklarının doldurulması ve tamamlanması ile ilgili Barkodexpress uzmanlarımızdan ön bilgi alarak işlemlerinizin doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Barkod numarası almak için gerekli evraklar aşağıda yer almakta olup aşağıda istenilen belgelerin tarafımıza taranarak e-posta yolu ile ulaştırılması durumunda Barkod Numaranız ortalama 1 Hafta içerisinde Barkod numaranız iletilmektedir.

barkod için gerekli evraklar neler

Barkod Numarası Almak İçin Gerekli Evraklar

• Barkod Başvuru Formu (Barkodexpress tarafından temin edilmelidir.)

• Noter Onaylı Barkod GS1 Taahhütnamesi (Firmamızdan temin edilmelidir.)
GS1 Sistemi tarafından zorunlu tutulan noterde onaylatılan resmi belgedir. Notere onaylatılan taahhütnamenin asıl nüshası verilecek diğer evraklarla birlikte tarafımıza kargo edilmelidir.

• Firmanıza Ait Faaliyet Belgesi (Oda Kayıt Belgesi)
Firmanızın Ticaret Odası veya Esnaf Sanatkarlar Odasına kayıtlı olduğunu gösterir resmi belgedir. Faaliyet belgeniz e imzalı ya da ıslak imzalı olarak asıl nüshasının tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

• Firma Yıllık Gelir Beyannamesi (Mali Müşaviriniz Tarafından Kaşe/İmzalı Olması Gerekmektedir.)
Barkod başvurusu yapacak firmanın başvuru yaptığı yıldan bir önceki yıla ait toplam cirosunu gösteren belgedir. Son 3 Ay içerisinde kurulan ya da yeni kurulan firmalardan gelir tablosu yerine Firma Ticaret Sicili Gazetesi (Ticaret Sicil Kaydı) istenir.

• Barkod Numarası Ücretinin Ödendiğini Gösterir Banka Dekontu
İstenilen Barkod sayısına göre belirlenen ücretin tarafımızca verilecek resmi kurumlara yatırılması gerekmektedir. İlgili Dekont üzerinde kurum tarafından başvurunuza özel düzenlenen başvuru numaranızı ödeme açıklama kısmında belirtmeniz gerekmektedir.

Ürün Barkod Numarası almak için burayı tıklayarak danışmanlarımızdan ücretsiz ön bilgi alabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz 🙂