Skip to main content

GS1 Barkod Başvurusu Nasıl Yapılır?

GS1 Barkod Başvurusu Yapmak için Aşağıdaki Adımları Takip Edebilirsiniz:

  1. GS1 Türkiye GS1 Barkod Başvurusu: GS1 Türkiye, GS1 standartlarına dayalı barkod hizmetleri sağlayan bir kuruluştur, Türkiye üzerinden yapılacak başvurular GS1 Türkiye tarafından onaylanmaktadır.
  2. Firma Üyelik Başvurusu: GS1 barkodlarını kullanabilmek için GS1 Türkiye üyesi olmanız gerekmektedir. Üyelik başvurusu için GS1 Üyelik Taahhütnamesini onaylamanız ve ön başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
  3. GS1 Barkod Çeşiti Seçimi: GS1 Türkiye’den barkod türünüzü seçebilirsiniz. Örneğin, EAN-13 barkodu genellikle ürünler için kullanılırken, GTIN-14 barkodu paletler için kullanılabilir. İhtiyacınıza uygun barkodu seçmeniz başvuru öncesinde büyük önem taşımaktadır.
  4. Barkod Harç Ücreti Ödemesi: GS1 Türkiye, barkod hizmetleri için bir harç ücreti talep etmektedir. Üyelik başvurunuz onaylandığında, barkodlarınızın kullanımı için barkod harç ücretinizi ödemeniz gerekecektir. Barkod numarası harç ücretlerini incelemek için burayı tıklayın.
  5. Barkodlarınızı Alın: Ücret ödendikten sonra, GS1 Türkiye size atanan barkod numaralarını ve etiketlerini sağlayacaktır. Bu barkodları ürünlerinizde veya ambalajlarınızda kullanabilirsiniz.
  6. Barkodları Kullanma: Aldığınız barkodları ürünlerinize veya ambalajlarınıza ekleyerek ürünlerinizi tanımlayabilirsiniz. Barkodexpress üzerinden alınacak barkodlarınızda ücretsiz online barkod panel eğitimi verilmekte olup, ilk ürün barkodunuz birlikte üretilmekte ve eğitim sonrasında eğitim dökümanı paylaşılmaktadır.

gs1 barkod başvurusu

GS1 barkodları, ürünlerin tüm dünya genelinde tanımlanmasına yardımcı olan evrensel bir sistemdir. Ürünlerinize alacağınız Barkodlar, ürünlerin stoğunu izlemek, fiyatlandırmak ve satmak için önemlidir. GS1 barkodları, işletmenizin ürünlerini daha etkili bir şekilde yönetmenize bir çok perakende, global pazarda yerinizi almanıza ve pazar yerlerinde ürünlerinizi satmanıza yardımcı olabilir.

GS1 Barkod Başvurusu Nasıl Alınır? GS1 Barkod Başvurusu işlemleriniz ve doğru, eksiksiz barkod alımı için profesyonel bir destek almanızda fayda olup ücretsiz ön bilgi için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.