Skip to main content

Amazon Barkod Oluşturma ürünlerinizin amazon sitesi üzerinden satışlarında ihtiyacınız olan yasal barkod numaralarıdır. Amazon Barkod Numarası e-ticaret satışlarınızda, ürün yönetiminizde, ürün stoklarınızda, ürünlerinizin tedarik zinciri ve kargo-ürün gönderilerinizde alınması gereken, ürüne özel olarak düzenlenen numaralar dizinidir.

 

Amazon üzerinde satışınızı yaptığınız markanıza ait ürünlerin hızlı ve doğru bir şekilde okutulmasına ve bulunmasına olanak sağlayan GTIN-13 GS1 Barkod Sistemi GS1 Türkiye üzerinden başvurularınız yapılmaktadır. Başvurularınız bireysel ve danışmanlık hizmetleri alınarak da yapılabilir. Bireysel başvurularınızda Amazon Barkod Oluşturma süreciniz uzamakta ve yanlış başvurular yapılabilmektedir. Ek olarak alınan amazon barkodlarının ürün bilgileri girilerek panel üzerinden nasıl oluşturacağınızı bilemeyeceğiniz için yanlış işlemler yapabilirsiniz. Barkodexpress markamız ile bizden alacağınız danışmanlık hizmetlerinde Amazon Barkod Oluşturma ücretsiz panel eğitimi vermekte olup, ilk ürün barkodunuz birlikte oluşturulmakta ve nasıl barkod oluşturacağınızı, listeden nasıl kontrol edeceğiniz, barkod görselini nasıl alacağınıza dair online eğitimlerimizle sizlere detaylı bilgiler veriyoruz.

Amazon Barkod Oluşturma, bilgi sistemleri kapsamındaki Otomatik Veri Toplama (ADC) uygulamalarında otomatik veri giriş ve çıkışı yapılmasına da kolaylık sağlamaktadır. Bilgi sistemlerine elle veri girişi yapılması gereğini ortadan kaldıran ADC uygulamaları sayesinde, çalışma alanında doğruluk ve hıza ulaşılmasını sağlayarak yapılan işlemlerde verimlilik sağlanmaktadır.

Amazon Barkod oluşturma GTIN-13 Numarası, bu sistem kapsamında kullanılacak barkodların uygulama ve kurallarını belirlemektedir. Bu kurallar, barkodlarda yer alacak tanımlama numaralarının ve tamamlayıcı bilgilerin nasıl kodlanacağını, nasıl uygulanacağını, barkodların basım tekniklerini ve barkodların ürünler üzerindeki yerleştirilme ve hizalandırma biçimlerini açıklamaktadır.

 

amazon barkod oluşturma

 

GTIN-13 Amazon Barkod Numarası İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

• GTIN-13 Barkod Başvuru Formu (Barkodexpress tarafından temin edilmelidir.)

• Noter Onaylı Barkod GS1 Taahhütnamesi (Firmamızdan temin edilmelidir.)
GS1 Sistemi tarafından zorunlu tutulan noterde onaylatılan resmi belgedir. Notere onaylatılan taahhütnamenin asıl nüshası verilecek diğer evraklarla birlikte tarafımıza kargo edilmelidir.

• Firmanıza Ait Faaliyet Belgesi (Oda Kayıt Belgesi)
Firmanızın Ticaret Odası veya Esnaf Sanatkarlar Odasına kayıtlı olduğunu gösterir resmi belgedir. Faaliyet belgeniz e imzalı ya da ıslak imzalı olarak asıl nüshasının tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

• Firma Yıllık Gelir Beyannamesi (Mali Müşaviriniz Tarafından Kaşe/İmzalı Olması Gerekmektedir.)
Barkod başvurusu yapacak firmanın başvuru yaptığı yıldan bir önceki yıla ait toplam cirosunu gösteren belgedir. Son 3 Ay içerisinde kurulan ya da yeni kurulan firmalardan gelir tablosu yerine Firma Ticaret Sicili Gazetesi (Ticaret Sicil Kaydı) istenir.

• GTIN-13 Barkod Numarası Ücretinin Ödendiğini Gösterir Banka Dekontu
İstenilen Barkod sayısına göre belirlenen ücretin tarafımızca verilecek resmi kurumlara yatırılması gerekmektedir. İlgili Dekont üzerinde kurum tarafından başvurunuza özel düzenlenen başvuru numaranızı ödeme açıklama kısmında belirtmeniz gerekmektedir.

 

GTIN-13 Amazon Barkod Oluşturma Nasıl Yapılır?

 Amazon Barkod numarası için başvuru evraklarının (Tarafımızdan İletilmektedir) doldurulması ve tamamlanması ile ilgili Barkod Express uzmanlarımızdan ücretsiz ön bilgi alarak işlemlerinizin doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz  Amazon Barkod Numarası oluşturmak için buraya tıklayınız… 🙂